Arzu Atasoy

arzuatasoyDarüşşafaka Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü 1998 yılında bitirdi. 11 yıl Türkiye’nin önde gelen iki okulunda İngilizce Öğretmenliği ve Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı gibi görevler üstlendi.
2009 yılında başladığı Öğretmen Akademisi Vakfı’nda; öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları üzerine yoğunlaşarak “Öğretmenin Sınırı Yok“ Projesinin lider ekibi içerisinde Uzman Eğitimci olarak yer aldı. Vakfın 81 ilde gerçekleştirilen eğitimlerinin yaygınlaşması ve eğitimci yetiştirme süreçlerinde aktif rol aldı. Bunun yanında 2010 -2012 yılları arasında Motivasyon Yönetimi ve Öğrenme Akışı gibi konularda sanal dersler tasarlayıp, bu derslerin danışmanlığını yaptı.
2019 yılında ABD Dış İşleri Bakanlığı’nın International Visitor Leadership Program (IVLP) programına aday gösterilerek “Dijital Çağda Liderlik” programına katıldı.
2021 yılında Koç Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını tamamlayan Atasoy, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu, TEGEP Yönetim Kurulu ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Danışma Kurulu üyesidir.
Atasoy, Öğretmen Akademisi Vakfı’nda son 7 yıldır sürdürdüğü Eğitim Direktörlüğü görevinin ardından Şubat 2022 itibariyle Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır.


© 2024 Lions Kulüpleri Vakfı