Prof.Dr. N. Buket Aksu

Buket Aksu

İlkokul yıllarının bir kısmını, ortaokul ve lise yıllarını Çorlu’da geçirdikten sonra liseyi AFS öğrenci değişim programıyla Amerika’da   bitirdi. Lisans ve yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde, Doktorasını, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Bradford Üniversitesi'nde (İngiltere) tamamladı.

Sosyal Bilimlere ilgisini ise Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında ikinci Yüksek Lisansını yapıp, halen öğrencisi olduğu sosyoloji alanında sürdürdü.

 Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Aksu, Türk Eczacılar Birliği eğitmenliğinin yanında eğitimcinin eğitimi, liderlik, problem çözme ve ikna, kuşaklar arası farklılıklar ve yönetim, yönetim becerileri, sunum teknikleri, takım performansı, iletişim, koçluk gibi kişisel gelişim eğitimleri de veriyor.

Yüzü aşkın ulusal ve uluslararası seminer katılımı ve davetli konuşmacı olduğu konferanslar ve panellerin yanında uzmanlık alanı olan kalite tasarımı konulu kitabı ve  kuşaklar arası ilişkileri konu alan, “Hop, Dünya Bir Tık Yavaşla” isimli kitabı mevcuttur.

Aksu, ayrıca çok yönlü kişiliğiyle birçok ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulu üyesidir.

İngilizce ve Almanca biliyor.


© 2024 Lions Kulüpleri Vakfı