Metin Yoleri

Lisans eğitimini 2000 yılında SDÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. 2000 - 2003 yılları arasında Federal Almanya Gençlik Bakanlığı bursu ile Saarbrücken Üniversitesi’nde Spor Bilimleri öğrenimini görmüştür. Almanya'da ve Türkiye'de çeşitli ulusal ve uluslararası okullarda öğretmenlik, bölüm başkanlığı, koordinatörlük ve idarecilik görevlerini sürdürmüştür. Lisansüstü eğitimini Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Okan Üniversitesi’nde tamamlayan Metin Yoleri, halen Irmak Okulları Ortaokul Lise Müdürü olarak görev yapmaktadır.

2008 yılında Lions Quest Yaşam Becerileri Programı ile tanışmış ve programa uygulayıcı öğretmen olarak başlamıştır. 2011 yılında LQ Uluslararası Eğitmen ünvanı alarak, Türkiye'deki çeşitli özel ve devlet okullarının tüm kademelerine yönelik LQ öğretmen eğitimlerinde görev almıştır. 2015 yılında ise Lions Quest Senior Trainer ünvanı 

Maggie Pınar

Maggie Pınar

Cambridge Kraliyet Sanat Akademisi’nde Eğitimde Drama bölümünde okumuştur. Manchester Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde İngilizce Drama eğitimi almıştır. Cambridge Üniversitesi’nde yabancı dil olarak İngilizce sertifikası aldıktan sonra  Milton Keynes Üniversitesi’nde Eğitimde Profesyonel Gelişim üzerine yüksek lisans yapmıştır.  İleri düzeyde  İngilizce ve Türkçe, iyi derecede Fransızca konuşabilmektedir.

 Türkiye’de 25 yıl boyunca farklı eğitim, kurum ve sivil toplum kuruluşları adına formal ve informal öğrenim ortamlarında kurum yöneticiliği, program geliştirme uzmanlığı, eğitim ve proje danışmanlığı, eğitici eğitmenliği ve öğretmenlik görevlerini yürütmüş; kapsamlı eğitim projeleri yönetmiş ve proje yönetim ekiplerinde yer almıştır. 15 yıl boyunca çeşitli okullarda ilk ve orta öğretim seviyesinde yaşam becerileri, dil, tasarım/teknoloji eğitimi ve sınıf öğretmenliğini sürdürmüştür.

Rengin Damar

 

1962 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, Fransa Grenoble Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Türkiye’ye döndükten sonra, 1984-1994 yılları arasında, İstanbul’da CNW Özel Eğitim ve Danışmanlık firması bünyesinde Güneş Sigorta, Birleşik Yatırım Bankası, Körfezbank ve Profilo Holding şirketlerinde yetişkinlere mesleki İngilizce eğitimi vermiştir.

 

1995 – 2000 yılları arasında Marmaris Pinokyo Anaokulu ve Marmaris Kenan Evren İlköğretim Okulu’nda İngilizce Öğretmenliği yapmış,  2001 yılında ise aynı yıl kurulan Özel Marmaris Koleji’nde göreve başlamıştır. Bu okulda ilköğretim ve lise bölümlerinde İngilizce ve Fransızca öğretmenliğinin yanı sıra İlköğretim Müdür Yardımcılığı, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı ve Eğitim Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. 2009 yılında Lions Quest Yaşam Becerileri programı ile tanışmasının ardından hem uluslararası eğitmen olmuş hem de okulunda bu projeyi uygulamaya başlamıştır. Halen Lions Quest eğitmenliğinin yanı sıra profesyonel kitap çevirileri ve Yeminli Tercümanlık yapmaktadır.

 

Copyright 2014 Lions Klüpleri Vakfı. Powered by İletikom.