Sosyal, Duygusal ve Düşünme Becerileri Eğitimlerine Davet

sosyal-duygusal-düşünce becerilerini geliştiren eğitim

Etkin bir öğrenim tekniği sunan Lions Quest kuşaktan kuşağa aktarılabilecek bir barış programıdır. Duygularımız öğrenme yöntemlerimiz, eğilimlerimiz ve bildiklerimizi yönlendirir. Özellikle sosyal becerilerimizi geliştirme konusunda başkalarına değer verme ve saygı gösterme, olumlu ilişkiler kurma, etkili dinleme ve iletişim kurma, olumsuz baskıya karşı durma, yaptıklarının sorumluluğunu üstlenme, ekip ruhu, işbirliği ve paylaşım, şiddetsiz yaşam, gerektiğinde hayır diyebilme, takdir ve teşekkür ve bütün bunlara ilaveten sağlıklı, bağımlılıktan uzak yaşam, okul ve aile bağlarını güçlendirme, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük konularını öğretir.

Duygusal becerileri geliştirme konusunda, duyguları tanıma ve anlama, öfke ve kızgınlık yönetimi, empati kurma, öz disiplin, öz güven, iç güdüleme konularını işler.

Düşünce becerileri geliştirme konusunda ise, problem çözme, eleştirel düşünme, öngörme, hedef koyma, yetişkin yardımı ile karar verme ve sorumluluk alarak karar verme becerilerini geliştirir. Ülkemizde de yaygın bir şekilde binlerce öğretmene verilen sertifikalarla Lions Quest eğitimleri hızla yayılmaktadır. 2007 yılından beri Ülkemizde başarıyla uygulanan bu program ile Milli Eğitim Bakanlığımızın desteği ile çocuklarımıza ve gençlerimize değişen bu dünyada iyi birer birey olmaları için öğretmenlerimizi bu programa katılmaya davet ediyoruz.


Eğitim Takvimi

<<  <  Nisan 2021  >  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
© 2021 Lions Kulüpleri Vakfı