Köy Okulları Öğretmenlerinin Yaşam Becerileri Eğitimi sonrası Görüşleri

Köy Okulları Öğretmenlerinin Yaşam Becerileri Eğitimi sonrası Görüşleri

5- 6 Aralıkta Uzaktan Zoom eğitimi ile Lions Quest Eğitimine katılan Köy Öğretmenleri Rengin Erdoğmuş Hocamız ile yaptıkları çalışma sonrası görüşlerini şöyle belirttiler:

Eda Şengür - Elazığ
Seminere başlarken Rengin hocamız hangi renk olduğumuzu sormuştu. Siyah demiştim ben. Seminerin sonunda şimdi yeşil, mavi diyebiliyorum. O kadar mutluyum.

Hazal Ateş Özden - Varto/Muş
Varto ilçesinin bir köyünde görev yapıyorum. Rengin hocamızla çok dolu dolu bir hafta sınu geçirdik. Heybemiz dolu bir şekilde ayrılıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Mehmet Ateş - Erzin/Hatay
Bu kurs acaba nasıl bir kurs olacak diye, bana ne kazandıracak diye çok merak ediyordum. Kursu bitirdiğimde bana çok şeyler kazandırdığının farkına vardım. Bir de sizden şunu rica ediyorum. Okulumuzdaki 17 öğretmenle birlikte bu kursa tekrar katılmak istiyorum.

Özgür Doğan - Çayırova / Kocaeli
Biz biraz önceki ankette eğitim süresi yeterli mi sorusuna evet dedik ama bu kadar kısa süreye bu kadar güzel bir iletişimle, bu kadar güzel anlatımları sığdırdığınız için farkında olmadan evet dedik galiba. Rengin öğretmenimizde şunu gördük ki,aslında toplumda huzurun, sağlıklı bir ortamın sağlanmasındaki en önemli unsur, sağlıklı iletişim. Ve gerçekten müthiş bir iletişim becerisi olduğunu gördük. Bu bizim motivasyonumuzu arttırdı. Ve şunu gördük ki öğretmenliğin hiçbir aman sınırı yok. Sadece öğrenciler için değil bu yaşam becerileri... Aynı zamanda en küçük yaştan taa en büyük yaşa kadar tüm insanları ilgilendiren beceriler olduğunu düşünüyorum.

Özlem Arslan- Varto/Muş
İki günlük haftasonu eğitimi gerçekten çok keyifli, çok verimli ve çok canlı geçti. Yani sadece dinlediğimiz bir eğitim değildi. Teşekkür ediyorum. Rengin hanım bize de canlı derslerimizde uygulayabileceğimiz bir kaç yöntem öğretti. Bilgi dışında yapabileceğimiz şeyler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Öznur Gevenç - Nilüfer/ Bursa
Ben bu eğitime psikolojik danışman olarak katıldım. Ve Sosyal Duygusal Öğrenme ya da sosyal duygusal becerilerin çocukların yaşamında ne kadar önemli olduğunun çok farkındayım. Ve eğitim sürecinde hep bunu , yani bu becerileri çocuklara kazandırmak için neler yapabilirimi hemen planlamaya başladım kafamda. O anlamda çok dolu dolu bir eğitim oldu. Rengin öğretmenimin bizimle tecrübelerini paylaşması, bilgisini paylaşması çok güzeldi. Kendisine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok verimli ve çok donanımlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Seda Ersöz - Kütahya
Sınıf öğretmeni değilim. Bir ilkokulda psikolojik danışmanım. Çok verimli bir eğitimdi. Kendimi çok mutlu hissederek ayrılıyorum.

Velit Özer - Ömerli/Mardin
Rengin hocamı gerçekten 2 gün 3 saat boyunca hiç sıkılmadan dinleyebildik. Eğitimin en güzel yanlarından bir tanesi, biz sadece dinleyici pozisyonunda değildik. Aktif olduk, sürekli eğitimin içinde olduk. Gönüllülük esasına göre hazırladığınız bir eğitimdi bu. Büyük bir emeğin karşılığında hazırlanmış olduğu belliydi. Herkese çok teşekkürler.

Yasemin Süngübaz Tok - Konya
Böylesine verimli bir eğitimin bize ulaşmasın ı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kendi adıma hem kişisel gelişim hem de mesleki gelişim açısından çok faydasını bulacağım bir eğitimdi.

Zeynep Efe- Karaçoban/ Erzurum
Çok eğlenceli ve verimli iki gün geçirdik. Bu programı öğrencilerime uygulamak için sabırsızlanıyorum gerçekten.

 


Eğitim Takvimi

<<  <  Ekim 2021  >  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
© 2021 Lions Kulüpleri Vakfı