TLV Aslancık Çocuk Yuvası Kinder Garten Plus Eğitimleri

Türk Lions Vakfı'nın Aslancık Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Yuvası Avcılar'da Faaliyet gösteriyor. Aslancık'da Artık Kinder Garten Plus Eğitim Programları uygulanmaya başladı.

 

Kindergarten plus çocukların farklı şekilde gelişmelerini teşvik eder. Program, diğer çocuklarla nasıl arkadaşlık kurmaları ve duygularıyla nasıl hareket etmeleri gerektiğini gösterir. Ayrıca çocukların tehlikelere karşı dirençli olmalarını, güç kullanmadan tartışma ve p roblemleri nasıl çözmeleri gerektiğini de öğretir.

Kindergarten plus programı bilimsel olup Nörobiyoloji ve Sosyal Bilimler’i de kapsamaktadır. Bunlar beynin ve sinir sisteminin gelişmesi için gereklidir ve insanların birlikte düzen içerisinde yaşamasını sağlar.

Lüneburg üniversitesi Kindergarten plus Araştırma sonuçlarına göre: Kindergarten plus programına katılan çocuklar katılmayanlara göre daha iyi arkadaşlık kurabiliyorlar ve duygularını daha iyi kontrol ve ifade edebiliyorlar.

 Çocuklar dokuz hafta süreyle, haftada bir öğleden önce veya sonra program konuları hakkında bilgi edinirler. Konuların içerikleri: Vücudumuz ve duyu organlarımız, duygularımızı tanıma ve ifade etme (korku ve cesaret, öfke ve sevinç, üzüntü ve mutluluk.), ilişkiler, sınırlar ve kurallar, çelişkilerle başa çıkabilme, problem çözümü.


© 2021 Lions Kulüpleri Vakfı